image_pdfimage_print

W dniu 22.06.2020 r. o godz. 11:37 do Stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku ciągnika siodłowego z naczepą i samochodu dostawczego na drodze krajowej S8 na wysokości miejscowości Zambrzyce-Króle. Do zdarzenia niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG Zambrów oraz OSP KSRG Rutki.

W chwili przyjazdu straży pożarnej pojazd ciężarowy leżał na boku w rowie, a jego kierowca znajdował się poza kabiną samochodu. Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego został przetransportowany do szpitala. Kierujący autem dostawczym  samodzielnie opuścił pojazd i nie wymagał pomocy medycznej.

Działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz pomocy ZRM w ewakuacji poszkodowanej osoby z przydrożnego rowu do karetki. Ze względu na stromy i wysoki nasyp drogowy w celu asekuracji poszkodowanego użyto linek ratowniczych. Następnie przy pomocy środka Sintan dyspergowano wyciekłe na pobocze drogi płyny eksploatacyjne i olej.

Opracowanie: mł. ogn. Tomasz Koliński

Zdjęcia: KP PSP Zambrów